KELIONĖS PO JAPONIJĄ

ATRASKITE 4 DIDŽIAUSIAS JAPONIJOS SALAS – HONSIU, HOKAIDO, KIUSIU IR SIKOKU

Japonija, dar vadinama salų kraštu, įsikūrusi beveik 7 tūkst. salų ir salelių, kurios daugelį metų buvo izoliuotos nuo likusio pasaulio. Susipažinkite su 4 didžiausiomis Japonijos salomis – Honsiu, Hokaidu, Kiusiu ir Sikoku – ir sužinokite, ką verta pamatyti lankantis kiekvienoje iš jų.

Honsiu – didžiausia Japonijos sala

Tarp Japonijos jūros, Ramiojo vandenyno ir Vidinės jūros plyti didžiausia ir garsiausia Japonijos sala. Honsiu ilgis – apie 1 400 km, o plotas – beveik 230 tūkst. km²; tai daugiau kaip 60 % visos Japonijos teritorijos ir septinta pagal dydį sala pasaulyje. Joje gyvena apie 104 mln. žmonių (2010 m.), t. y. daugiau kaip 80 % Japonijos gyventojų. Honsiu sala yra tankiausiai apgyvendinta (429 gyventojai viename kvadratiniame kilometre) ir ekonomiškai labiausiai išsivysčiusi šalies teritorija. Čia sutelkti pagrindiniai pramonės centrai, kuriais grindžiama šiuolaikinės Japonijos galia.

Istoriniu ir kultūriniu požiūriu sala yra labai svarbi Vyšnių žydėjimo šalies dalis. Joje yra ne tik dabartinė Japonijos sostinė Tokijas, bet ir buvusios valdovų rezidencijos, tokios kaip Nara ir Kiotas, kuriose užrašyta salų valstybės istorija. Todėl Honsiu yra pagrindinė Japoniją lankančių keliautojų kryptis. Imperatoriškieji rūmai Tokijuje, Auksinis ir Sidabrinis paviljonai Kiote, susitikimas su syka elniais Naroje ar garsiosios wagyū jautienos degustacija Kobėje – tai tik keletas iš daugelio salos lankytinų vietų. Honsiu, kurioje gausu kalnuotų vietovių ir kurios daugiau kaip 60 % dengia miškai, taip pat džiugina gamtos grožio mylėtojus. Tarp vaizdingiausių jos vietų yra Fudži kalnas ir jį supantis Fudži-Hakonės-Idzu nacionalinis parkas, dar vadinamas Penkių ežerų teritorija.

Hokaidas – antra pagal dydį Japonijos sala

Ieškantiems gamtos vertybių taip pat verta aplankyti Hokaido – antrą pagal dydį Japonijos salą, kuri dėl vėsesnio klimato yra puikus prieglobstis nuo kaitrios japoniškos vasaros. Čia yra šeši nacionaliniai parkai (78 500 km²), kuriuose gyvena šiaurinėms vietovėms būdingos gyvūnų rūšys: lokiai, elniai, baltieji ereliai, japoniniai ereliai rėksniai ir gervės.

Nuo 1972 m., kai salos sostinėje Sapporo mieste buvo surengtos žiemos olimpinės žaidynės, sala tapo svarbiu ir visame pasaulyje žinomu žiemos sporto centru. Hokaidas turi ypatingą reikšmę šuolių su slidėmis istorijai. Ōkurayama kalne Sapporo mieste vyksta didžiausios šios sporto šakos varžybos, įskaitant Pasaulio taurės varžybas, kurios Japonijos saloje rengiamos nuo pat varžybų pradžios 1980 m. Lankydamiesi Japonijos žiemos sostinėje užsukite į Ramen Yokocho gatvę, kurioje gausu mažų restoranų, siūlančių vietines rameno versijas, kuriomis garsėja ši vietovė.

Pietinėje salos dalyje esantis Hakodatės miestas taip pat traukia turistų dėmesį unikaliu naktiniu kraštovaizdžiu. Viena geriausių apžvalgos aikštelių šioje vietovėje yra Hakodatės kalnas, nuo kurio galima pasigrožėti komercinio uosto teritorija ir garsiuoju Goryōkaku fortu. Jo penkiakampė struktūra, primenanti žvaigždę, yra viena iš miesto įžymybių.

Kiuiu – trečia ir šilčiausia Japonijos sala

Persikėlimas iš Hokaido į Kiusiu gali būti tam tikras šiluminis šokas. Temperatūra kraštinėse šiaurinėse ir pietinėse salose žiemą gali skirtis iki keliolikos laipsnių. Nors vasarą skirtumai nėra tokie dideli – vidutinė temperatūra Hokaide yra apie 18–20 °C, o Kiuiu – apie 28 °C – trečioji pagal dydį ir šilčiausia Japonijos sala yra viena populiariausių japonų atostogų vietų.

Kalnuotą Kiusiu vidų supa pakrantės lygumos, o visame Kiusiu galima rasti karštųjų šaltinių, viliojančių pavargusius turistus. Vienos iš garsiausių maudyklų yra Beppu šaltiniai Oitos prefektūroje. Dėl šioje vietovėje randamų mineralų jų „pragaro vandenys“ įgauna unikalias ir gana neįprastas spalvas. Chinoike Jigoku (pragaro kraujo tvenkinys) pripildytas drumsto, ryškiai raudono vandens, o Umi Jigoku (jūros pragaras) stebina kobalto spalvos gelmėmis.

Kiuiu taip pat yra vienas svarbiausių Japonijos prekybos uostų. Kadangi Nagasakis yra ilgametė jungtis tarp Japonijos ir Vakarų pasaulio, jis patyrė užsienio kultūros ir architektūros įtaką. Tai matyti iš miesto kraštovaizdžio ir pastatų, tokių kaip Ōura Tenshu-dō, seniausia krikščionių bažnyčia Japonijoje, ir Glover Garden pirklių namai, pastatyti XIX a. pagal tipiškų Vakarų Europos pastatų pavyzdį.

Sikoku – mažiausia iš pagrindinių Japonijos salų

Statūs kalnai, dengiantys didžiąją dalį mažiausios iš keturių Japonijos salų, trukdo vystyti vietinę pramonę ir mažina gyvenamosios vietos patogumą. 18 800 km² plote gyvena apie 4,1 mln. žmonių, t. y. šiek tiek daugiau nei 3 % Japonijos gyventojų. Tačiau menką gyventojų tankumą kompensuoja … religinių pastatų tankumas. Nedidelėje saloje yra net 88 šventyklos, į kurias vyksta daugybė piligriminių kelionių. Japoniškojo ezoterinio budizmo atmainos pasekėjai atvyksta į salą ir keliauja iš šventyklos į šventyklą, o maršrutas tęsiasi daugiau kaip 1 600 km. Jų žygį dažnai apsunkina aukšta temperatūra, liūtys ir, svarbiausia, kalnuota Sikoku vietovė. Vis dėlto yra tokių, kuriems pavyksta pėsčiomis įveikti visą piligriminės kelionės atstumą. Mažiau atkakliems keliautojams išilgai maršruto kursuoja specialūs autobusai.

Populiariausios tipinės turistų lankomos vietos saloje yra milžiniški sūkuriai, kuriuos galima pamatyti Naruto sąsiauryje, ir Matsujamos pilis. Ant 132 metrų aukščio kalno įsikūręs statinys yra puikus apžvalgos taškas, nuo kurio atsiveria miesto ir apylinkių panorama. Lankytojai vietoje gali pasimatuoti originalius samurajų šarvus, o po ekskursijos atsipalaiduoti pilies papėdėje esančiuose Dōgo Onsen terminiuose šaltiniuose.

Japonijos salynas

Japonijos salos sudaro 2990 km ilgio Ramiojo vandenyno lanką. Siekiant palengvinti susisiekimą tarp didžiausių Japonijos miestų centrų, Honsiu, Hokaido, Kiusiu ir Sikoku jungia daugybė geležinkelio ir kelių linijų. Honsiu ir Hokaidą jungia ilgiausias pasaulyje 54 km ilgio povandeninis tunelis. Tokiu pat būdu sujungti Kiusiu ir Honsiu. O nuo 1988 m. iš Honsiu į Sikoku keliaujama ilgiausiu pasaulyje kabančiuoju 9 km ilgio tiltu. Modernios jungtys tarp salų, leidžiančios efektyviai ir saugiai gabenti krovinius, palengvina gyventojams keliauti po šalį, o turistams – keliauti tarp pagrindinių Japonijos lankytinų vietų.

Kiekviena Japonijos sala pasižymi šiek tiek kitokia atmosfera, pastatais ir aplinka. Nepaisant jų skirtumų, jos visos sudaro vientisą, unikalų Vyšnių žydėjimo šalies kraštovaizdį, kuriame tikrai kiekvienas ras kažką sau.